Mi az alábbi feladatnak a megoldása?

[link]

2013. máj. 23. 06:10
 1/1 anonim ***** válasza:

- Nem reflexív.

Ha egy szám prímosztóinak száma páratlan, akkor az önmagával közös prímosztóinak száma - azaz a prímosztóinak száma - nem páros. Tehát az ilyen szám nem áll relációban önmagával.


- Nem tranzitív.

Pl.

n=2*3*5

m=2*3*7

k=2*3*5

n és m relációban áll (közös prímosztóik: 2 és 3); m és k relációban áll (közös prímosztóik: 2 és 3); n és k nem áll relációban (közös prímosztóik: 2, 3 és 5).


- Szimmetrikus.

Ez értelemszerű: ha n és m közös prímosztóinak száma páros, akkor m és n közös prímosztóinak száma páros.


- Nem antiszimmetrikus.

Ez következik az előzőből.

2013. máj. 23. 14:26