2013. máj. 22. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyenlőtlenség minden valós y-ra teljesül. Szóval - ha csak nem volt még valami további feltétel, ami miatt y nem negatív - a megoldás nem jó.


Ugyanis:

1-4y(2-4y)=1-8y+16y^2=(1-4y)^2>=0.

(Mivel minden valós szám négyzete nemnegatív.)

2013. máj. 22. 16:04
 2/2 A kérdező kommentje:
2013. máj. 22. 16:16