2013. máj. 18. 09:59
2/4 A kérdező kommentje:
De akkor a tömeg hogy esik ki? Mert az nincs megadva... :/
2013. máj. 18. 10:37
3/4 bongolo válasza:
Kezdeti mozgási energia: 1/2·m·v₀²
Ha megnégyszereződik, akkor még hozzáadódik 3/2·m·v₀².
A mozgási energia attól nő, hogy a helyzeti energiából mozgási lesz. Ha h mélyre esik le, akkor m·g·h ez az átalakult helyzeti energia.
Vagyis:
3/2·m·v₀² = m·g·h
Ebből kiesik az m.
h = (3v₀²)/(2g) = ... számold ki
Kérdés, hogy mennyi idő alatt tesz meg ennyi utat. Az meg kijön az egyenletesen gyorsuló mozgás út-képletéből:
s = v₀·t + 1/2·a·t²
Most itt s=h és a=g. Helyettesítsd be, lesz egy másodfokú egyenlet t-re. Megoldóképlettel kijön az idő (persze a két megoldásból a pozitív lesz a jó).
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2013. máj. 18. 11:25