(1) 2x+3y=7
(2) 3x-2y=4
(Az egyenlő együtthatók módszerével)
2013. máj. 16. 17:36
1/3 Silber válasza:
2x+3y=7
3x-2y=4
6x+9y=21
6x-4y=8
13y=13
y=1 => x=2
2/3 anonim válasza:
Az (1)-t megszorzod 2-vel a (2)-t pedig 3-mal, és az igy kapott két egyenletet összeadod.
Ekkor 13x=26
x=2
Az (1)-be behelyettesítve:
2*2+3y=7
4+3y=7
3y=3
y=1
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 16. 17:45