(1) 2x+3y=7

(2) 3x-2y=4

(Az egyenlő együtthatók módszerével)


2013. máj. 16. 17:36
 1/3 Silber ***** válasza:

2x+3y=7

3x-2y=4


6x+9y=21

6x-4y=8


13y=13

y=1 => x=2

2013. máj. 16. 17:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Az (1)-t megszorzod 2-vel a (2)-t pedig 3-mal, és az igy kapott két egyenletet összeadod.

Ekkor 13x=26

x=2


Az (1)-be behelyettesítve:

2*2+3y=7

4+3y=7

3y=3

y=1

2013. máj. 16. 17:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 16. 17:45