(3-x)*(2x+5)*(0,5-7x)= 0


Át kell írni összegalakba? És azt hogy kell 3 tényező esetén?


2013. ápr. 9. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szorzat értéke akkor 0, ha valamelyik tényezője 0!

3-x=0 x=3

2x+5= 0 x = 2,5

0,5-7x=0 x=5/14

2013. ápr. 9. 19:52