(3-x)*(2x+5)*(0,5-7x)= 0
Át kell írni összegalakba? És azt hogy kell 3 tényező esetén?
2013. ápr. 9. 17:26
1/1 anonim válasza:
Szorzat értéke akkor 0, ha valamelyik tényezője 0!
3-x=0 x=3
2x+5= 0 x = 2,5
0,5-7x=0 x=5/14