Fizika feladat. Segitenetek?


A feladat a kovetkezo

Egy auto 35 km/h sebeseggel ment at A varosbol B varosba. Mekkora sebeseggel jojjon vissza hogy az egesz utra vobatkozo atlagsebessege 70 km/h legyen?



2013. máj. 14. 20:00
 1/2 bongolo ***** válasza:

Mondjuk s km a távolság A és B között. Ennyi idő (óra) alatt ért át:

t₁ = s/35

Visszafelé menjen v sebességgel. Ennyi idő lesz:

t₂ = s/v

Összes idő: t = t₁+t₂ = s/35 + s/v

Összes út:   2s

Átlagsebesség: 2s/t = 70

Ebből az idő:     t = 2s/70

2s/70 = s/35 + s/v


Ebből bizony fénysebesség jönne ki :)

Ugyanis 2s/70 pont egyenlő s/35-tel, vagyis az lesz, hogy s/v = 0, tehát v=végtelen.


Valamelyik adat nem jól van megadva.

Gondolj bele. Mondjuk 35 km van a két város között. Akkor 1 óra alatt ért oda. Oda-vissza az út 70 km, vagyis 1 óra van a teljes oda-vissza úthoz is, hogy 70 km.h legyen az átlagsebesség. 0 idő alatt vissza kellene térjen.


Ha nem 35 km a távolság, akkor is ugyanúgy 0 idő jön ki persze. (Próbáld ki mással is...)

2013. máj. 14. 23:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát a tanárom adta a feladatot mindenesetre köszönöm! :)
2013. máj. 15. 20:30