1. Az 1-es ábrán (egy téglatest található) ABCDA'B'C'D' téglatest egy úszómedence vázlata. Az ABCD alapon
AB =12m és BC = 4m, a téglatest magassága pedig AA' = 3m.
5p a) Számítsd ki az A és C' pontok közötti távolságot!
5p b) Számítsd ki a medence oldalfelszínét!
5p c) A medencében 96000 liter víz van. Milyen magasan van a víz szintje?
2013. máj. 14. 19:18
1/2 BKRS válasza:
a) √(12²+4²+3²) = √169 = 13
b) 3*2*(12+4) = 6*16 = 96
c) 96000 liter= 96000 dm³ = 96 m³
h = 96/(12*4) = 2m magasan van avíz
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. máj. 25. 12:50