A gyermekcsoport almát kapott uzsonnára.Az egyik gyerek 3 almát , a többiek közül mindegyik 5 almát kapott.Ha mindenik gyermek 4 almát kapott volna , akkor 11 alma maradt volna .

a.)Hány gyerek van a csoportban ?

b.)Összesen hány almát kaptak a gyerekek ?


2013. máj. 14. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelöljük x-szel a gyerekek számát.

Felírhatjuk, hogy: 3+5*x=4*x+11

3+x=11

x=8

Tehát 8 gyerek van a csoportban.

3+5*8=43

Tehát 43 almát kaptak összesen a gyerekek.

2013. máj. 14. 18:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Legyen x gyerek.


Akkor összesen 5x - 2 alma volt (mindenki 5-t kapott, kivéve egy, aki 2-vel kevesebbet kapott).


Ez egyenlő 4x + 11-vel. (4/gyerek + 11 maradék)


5x - 2 = 4x + 11

x = 13


Tehát 13 gyerek van a csoportban és összesen 63 almát kaptak.


Az előttem megoldó ott rontotta el, hogy:

"3+5*x=4*x+11 "

Bal oldalon az x a gyerek számát minusz egyet jelöl, míg jobb oldalon az x a gyerekek számát jelöli. Azaz a két dologra használta x-t.

2013. máj. 14. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van!
2013. máj. 15. 07:25
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonoom !!!!!!!!!
2013. máj. 15. 11:13