LilikeHelloKitty kérdése:

Mi a 2,4,6,8,10,12,14,16,18 és 20 közös legkisebb nevezője?

Ilyen példa van : xketted meg xnegyed meg xhatod meg xnyolcad meg xtized meg xtizenketted meg xtizennegyed meg xtizenhatod meg xtizennyolcad meg xhuszad egyenlő 650

2013. máj. 12. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
írd be a számológépedbe h 1/2+1/4... és ami kijön annyi x egyenlő 650, de ha nem megy írj és megmondom
2013. máj. 12. 19:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne akard közös nevezőre hozni!

Például 1/6 = 1/(2*3)= 1/2 - 1/3.

Érted ezt? Ha mindegyiket így felírod, egyszerű lesz.

Ha nem érted szólj, leírom "szépen".

2013. máj. 12. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Az x pontos értéke:


x = 1300*2520/7831


DeeDee

*******

2013. máj. 13. 15:07
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönööööm :D

nagyon hasznosak

2013. máj. 14. 17:34