Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitene valaki? mit jelent...

Segitene valaki? mit jelent ez a mondat magyarból?

Figyelt kérdés

Minden tettünket a körülményeink határozzák meg.

Nincs szabad akarat.

valaki megfogalmaznál ??


2013. máj. 12. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

A lehetőségeink behatároltak, röviden ezt jelenti az első mondat.

Tehát, csak azt tehetjük, amire alkalmunk, lehetőségünk van, mert ezeket, legalábbis alapvetően nem tudjuk megváltoztatni.

Azért írtam, hogy alapvetően, mert például, ha gyerek az ember, a szülei, felnőtt környezete megmondja, mit tehet, és mit nem. Lehet, ő másképpen csinálná, de mégsem tehet az ő akaratuk ellenében dolgokat.

2.

A második mondat, "nincs szabad akarat" az elsővel összehasonlítva időbeli eltérést mutat.

Az akarat megelőzi a tettet. Először kigondolunk, eltervezünk valamit, elhatározzuk, mit teszünk, utána szeretnénk ezt végrehajtani.

Ezzel az állítással én vitatkoznék, ha felnőtt emberről van szó. Természetesen gyerekek esetében ez is másképpen működik, nagyjából hasonlóan, mint amit az első állítás kapcsán megfogalmaztam.

Kell, hogy legyen szabad akaratunk, szabad döntéseink, mert enélkül nem is volnánk igazából szabadok.

Persze a szabadság fogalma széles, természetesen nem tehetünk meg bármit, a törvények, a szokásjog megakadályoz ebben. Illetve büntet, ha olyan dolgokat tesz az ember, ami ezekbe ütközik.

De, hogy szabad akaratodból dönthess bizonyos fontos eseményekről a sorsodat illetően, annak nincs akadálya, szerintem.

A két állítás filozofikus, nem tudom, hány éves lehetsz, érvelő fogalmazások kapcsán szoktak ilyen feladatokat kapni a kérdezők, ez a tapasztalatom.

Remélem, további elmélkedésre, gondolkodásra késztettek mondataim, biztosa tudsz hozzátenni valamit saját elképzeléseid, tapasztalataid szerint.

Szia !

2013. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél :))
2013. máj. 12. 11:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2013. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!