az x termeszetes szam y term. Szammal valo osztasi hanyadosa 6 es maradeka 17.
a) szamitsd ki x-6y erteket
b) igazold x plusz y kissebb vagy egyenlo 143
c) hatarozd meg x es y erteket ha x plusz y egyenlo 157 ?
2013. máj. 8. 18:11
1/2 anonim válasza:
Az, hogy x/y=6"+17" (tehát hogy x-t y-val osztva 6-t kapunk és 17 lesz a maradék) pont azt jelenti, hogy x=6y+17 (és hogy y<17)
Innentől kezdve:
a)
x-6y=x-17-x=-17
b)
x+y = 7y + 17 < 7*17 + 17 = 143 (mivel y határozottan kisebb 17-nél)
c)
x+y=7y+17 legyen = 157
7y = 140
y=20
Tehát x=6*20+17=137.
2/2 anonim válasza:
a)-nál +17-t van végig -17 helyett. Elnézést az elírásért.