99evi99 kérdése:

Matek haziban kine segitseg. Lekene vezetni?


az x termeszetes szam y term. Szammal valo osztasi hanyadosa 6 es maradeka 17.


a) szamitsd ki x-6y erteket


b) igazold x plusz y kissebb vagy egyenlo 143


c) hatarozd meg x es y erteket ha x plusz y egyenlo 157 ?



2013. máj. 8. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy x/y=6"+17" (tehát hogy x-t y-val osztva 6-t kapunk és 17 lesz a maradék) pont azt jelenti, hogy x=6y+17 (és hogy y<17)


Innentől kezdve:

a)

x-6y=x-17-x=-17

b)

x+y = 7y + 17 < 7*17 + 17 = 143 (mivel y határozottan kisebb 17-nél)

c)

x+y=7y+17 legyen = 157

7y = 140

y=20

Tehát x=6*20+17=137.

2013. máj. 8. 19:08
 2/2 anonim ***** válasza:
a)-nál +17-t van végig -17 helyett. Elnézést az elírásért.
2013. máj. 8. 19:10