B-Gitta kérdése:

Kémia. Hogyan kezdjem el? Hat. Meg a PCL5 (g) (közöttük a reverzibilis jel van:D) PCL3 (g) +CL2 (g) reakció egyensúlyi állandóját, ha a PCl5 kezdeti koncentrációja CM1=2 mól/l, és egyensúlyi állapotban CM2=0,5 mól/l.


2013. máj. 7. 20:07
 1/2 Silber ***** válasza:

Tfh. a rendszer 1 literes.

Kezdetben van 2 mol Pcl5, végállapotban 0,5.

Ekkor a disszociációs fok: a=0,5/2=0,25. Ezek szerint keletkezett még 1,5 mol PCl3 és 1,5 mol Cl2.

PCl5 <=> PCl3 + Cl2

K=[PCl3]*[Cl2]/[PCl5]

K=1,5*1,5/0,5=4,5

2013. máj. 7. 20:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2013. máj. 7. 21:01