1. Három házaspár moziba megy, és egymás melletti székekre szól a jegyük. Mennyi a valószínűsége, hogy véletlenszerűen leülve Nagy úr és felesége egymás mellett üljenek?
2. (49/4)^-1/2
2013. máj. 7. 16:06
1/3 BKRS válasza:
(49/4)^(-1/2) = (4/49)^(1/2) =
=4^(1/2) / 49^(1/2) = 2/7
3/3 BKRS válasza:
1)
Nagynét tekintve először, ő lehet 6 helyen, a ferjénk meg 5 helye marad, vagyis összesen 5*6 =30 k7lönböző módon ülhetnek le.
Ebből Nagyné közvetlenül balra ül Nagy úrtól 5 különöző esetben, közvetlenül jobbra megint 5 különböző esetben, ami összesen 10 eset.
Vagyis 10/30=1/3 esélyük van arra, hogy egymás mellé kerüljnek.