Ezt a 2 feladatot hogyan kell megoldani?


1. Három házaspár moziba megy, és egymás melletti székekre szól a jegyük. Mennyi a valószínűsége, hogy véletlenszerűen leülve Nagy úr és felesége egymás mellett üljenek?

2. (49/4)^-1/2



2013. máj. 7. 16:06
 1/3 BKRS ***** válasza:

(49/4)^(-1/2) = (4/49)^(1/2) =


=4^(1/2) / 49^(1/2) = 2/7

2013. máj. 7. 16:22
 2/3 anonim válasza:
menjünk teniszezni
2013. máj. 7. 16:24
 3/3 BKRS ***** válasza:

1)

Nagynét tekintve először, ő lehet 6 helyen, a ferjénk meg 5 helye marad, vagyis összesen 5*6 =30 k7lönböző módon ülhetnek le.

Ebből Nagyné közvetlenül balra ül Nagy úrtól 5 különöző esetben, közvetlenül jobbra megint 5 különböző esetben, ami összesen 10 eset.

Vagyis 10/30=1/3 esélyük van arra, hogy egymás mellé kerüljnek.

2013. máj. 7. 16:25