Kör kerülete, K=86,7cm K= 2 szorozva r szorozva "Pí"-vel r=? K= d szorozva "Pí"-vel d=? 86,7=d szorozva 3,14 86,7:3,14= 867:314=?

Hogy tovább? Gyorsan kéne. Sajnos nem értem hogy kell tizedestörtel osztani (vagy mi ez). Kiszámolva kéne?
2013. máj. 6. 17:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Így van:


K=86,7cm K= 2 szorozva r szorozva "Pí"-vel

r=? K= d szorozva "Pí"-vel

d=?

86,7= d szorozva 3,14

86,7:3,14=

867:314=

2013. máj. 6. 17:33
 2/3 anonim ***** válasza:

k=86,7cm


K=2r*Pi

r = K/2Pi = 86,7/(2*3,14) = 13,8


K=d*Pi

d = K/Pi = 86,7/3,14 = 27,6

2013. máj. 7. 04:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 16. 12:54