Hogy tovább? Gyorsan kéne. Sajnos nem értem hogy kell tizedestörtel osztani (vagy mi ez). Kiszámolva kéne?2013. máj. 6. 17:28
1/3 A kérdező kommentje:
Így van:
K=86,7cm K= 2 szorozva r szorozva "Pí"-vel
r=? K= d szorozva "Pí"-vel
d=?
86,7= d szorozva 3,14
86,7:3,14=
867:314=
2013. máj. 6. 17:33
2/3 anonim válasza:
k=86,7cm
K=2r*Pi
r = K/2Pi = 86,7/(2*3,14) = 13,8
K=d*Pi
d = K/Pi = 86,7/3,14 = 27,6
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 16. 12:54