Az ezüst rendszáma 47, moláris atomtömege 107,868 g/mol. A természetes ezüst atomjainak 51,92%-a 107-es tömegszámú izotóp. Mekkora a tömegszáma a másik izotópnak, amely az ezüstöt alkotja? Hány kg ezüstben van 10 g elektron? (Az izotópok relatív atomtömegét egyenlőnek vesszük a tömegszámaikkal) Az elektron tömege 9,1*10^-31 kg.2013. máj. 6. 13:18
1/1 anonim válasza:
tehát
107,868=107*0,5192+X*(1-0,5192)
X=108,806 (ha az ezüstnek tényleg csak ennyi izotópja van...)
aztán
1mol Ag-ben van 47mol elektron
10g e- = 10/1000kg=0,01kg
0,01/9,1*10^-31=1,1*10^28 DARAB elektron kell
az előző eredményt osszük el 6*10^23~=18315mol elektron kell--> ezt osszuk el 47-tel~=390mol ezüst-->(*107,868)=
=42034=~=42000kg-ban (ezek a kerekírések eléggé kellenek az adatpontosság miatt., ha ezt a tanár nem tudja akkor...)