|x| + |y| + |z| - |x+y| - |y+z| - |z+x| + |x+y+z| => 0
Ahol a => jel azt jelenti, hogy nagyobb vagy egyenlo.
2013. máj. 1. 00:29
1/2 BKRS válasza:
Ez gondolom 3 valós szám lesz.
Mondjuk legyen z a legnagyobb abszolut értékű.
Az állítás nyilván igaz, ha z=0.
Ha z nem 0:
Azt fogom csinálni amit bongolo szokott az ilyen feladatoknál:
leosztom az egészet |z|-vel.
legyen a=x/z, b=y/z
nyilván 0≤|a|≤1 és 0≤|b|≤1
Az egyenlet ezek után így fog kinézni:
|a| + |b| + 1 - |a+b| -|b+1| - |a+1| +|a+b+1| ≥ 0
|a| + |b| - |a+b| ≥ 0 nyilvan mindíg igaz, elég tehát csak azt bizonyítani, hogy:
1- |b+1| -|a+1| +|a+b+1| ≥ 0
mivel a+1≥0 és b+1 ≥ 0
1- |b+1| -|a+1| +|a+b+1| =1-b-a-2+|a+b+1| =-a-b-1 + |a+b+1| =
= |a+b+1|-(a+b+1) ≥0
Ezzel azthiszem kész is vagyunk.
2/2 A kérdező kommentje:
koszi szepen, nagyon ertheto
2013. máj. 2. 03:38