Matekfeladat. Ezt hogy kell megcsinálni? Pont hiányoztam mikor vettük az ilyeneket és holnap doga! :S

10 liter 87%-os alkoholunk van.Mennyi vizet kell hozzáöntenünk,hogy 80%-os alkoholt kapjunk?
2009. szept. 27. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom valahogy így:

10*0,87=x*0,8


x-10= keresett mennyiség Elvileg ez 875 ml víz:)

2009. szept. 27. 21:48
 2/4 A kérdező kommentje:

A megoldókulcsban 0,875 litert ír,ami ugye 875 ml, de

10*0,87=x*0,8 ...innen hogy jött ki az x?

mert 8,7=0,8x azugynemjo:D


Köszönöm szépen amugy,jo lenne ha ezt még megtudnád mondani:$

2009. szept. 27. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

jól írta az előttem szóló, csak nem figyeltél:P

10*0,87=x*0,8

8,7=0.8 x

8.7/0.8=x

x=10.875

de abból leveszed az eredeti 10 litert, tehát lesz 0.875 l vized:)

2009. szept. 28. 09:05
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:D
2009. szept. 29. 15:30