10 liter 87%-os alkoholunk van.Mennyi vizet kell hozzáöntenünk,hogy 80%-os alkoholt kapjunk?2009. szept. 27. 20:33
1/4 anonim válasza:
Gondolom valahogy így:
10*0,87=x*0,8
x-10= keresett mennyiség Elvileg ez 875 ml víz:)
2/4 A kérdező kommentje:
A megoldókulcsban 0,875 litert ír,ami ugye 875 ml, de
10*0,87=x*0,8 ...innen hogy jött ki az x?
mert 8,7=0,8x azugynemjo:D
Köszönöm szépen amugy,jo lenne ha ezt még megtudnád mondani:$
2009. szept. 27. 22:16
3/4 anonim válasza:
jól írta az előttem szóló, csak nem figyeltél:P
10*0,87=x*0,8
8,7=0.8 x
8.7/0.8=x
x=10.875
de abból leveszed az eredeti 10 litert, tehát lesz 0.875 l vized:)
4/4 A kérdező kommentje:
köszi:D
2009. szept. 29. 15:30