Az x, y számokról tudjuk, hogy 3x+4y=47, valamint 0<y<x. Mekkora x+y?

Sziasztok! Valaki letudná vezetni nekem a fent említett kérdést? Előre is köszönöm!
2013. ápr. 29. 22:36
 1/4 bongolo ***** válasza:

x = (47-4y)/3

x+y = (47-4y)/3 + y = (47-4y + 3y)/3 = (47-y)/3


Ez így még sokféle lehet. Nincs még olyan kikötés is, hogy x és y egész számok?

2013. ápr. 29. 22:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egész szám megoldás kell, akkor az

x = 13

y = 2

és az

x = 9

y = 5

számpárok megoldások.


DeeDee

*******

2013. ápr. 30. 14:35
 3/4 BKRS ***** válasza:

3x+4y=47

3x < 47

x < 47/3

94/3 = 2*47/3 > 2x > x+y > 0

x+y ∈ (0, 94/3)

2013. ápr. 30. 15:10
 4/4 BKRS ***** válasza:

Ennél amit itt írtam kell, hogy legyen jobb közelítés.

Az 3x+4y = 47 egy egyenes lesz az x,y síkon,

ami paraméterezhető pl így:

x= -t/3 + 13

y= t/4 +2

t∈(-8,132/7)

Ekkor x+y= 15+t/12

vagyis 43/3<x+y< 116/7

Nézd át, nem ellenőriztem, hogy elszámoltam-e valamit.

2013. ápr. 30. 16:07