MATEK - x^ (-1) / (-1) hogyan lessz belole (-) 1/x, valamint melyik taghoz tartozik a - ebben ( (-) 1/x)?

2013. márc. 9. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Műveleti sorrend: hatványozás > szorzás, osztás > összeadás, kivonás.


A minuszt nem teheted zárójelbe, esetleg úgy hogy (-1).


A negatív hatvány azt jelenti hogy 1-el osztod a szám pozitív hatványát. x^-1 = 1/x, x^-2 = 1/x^2


-x^-1/-1 = 1/x

2013. márc. 9. 13:26