2013. márc. 9. 13:17
1/1 anonim válasza:
Műveleti sorrend: hatványozás > szorzás, osztás > összeadás, kivonás.
A minuszt nem teheted zárójelbe, esetleg úgy hogy (-1).
A negatív hatvány azt jelenti hogy 1-el osztod a szám pozitív hatványát. x^-1 = 1/x, x^-2 = 1/x^2
-x^-1/-1 = 1/x