Egy arany-ezüst ötvözet 75%-a

arany.Ez az ötvözet 190%-kal

értékesebb,mint a fordított összetételű

(25% arany,ill75% ezüst) ötvözet.

Az arany egységára háynszorosa az

ezüst egységárának?

Hány %-kal kisebb az ezüst egységára

az aranyénál?


2013. ápr. 29. 13:53
 1/3 BKRS ***** válasza:

Az, hogy 190%-kal értékesebb, az szerintem azt jelenti, hogy a drágább a kisebb árának a 290%-a.


Az arany egységára mondjuk p, az ezüsté meg q.

0.75p + 0.25q = 2.9(0.75q+0.25p)

0.75p + 0.25q = 2.175q+0.725p

0.025p = 1.925q

p/q = 1.925/0.025 = 77

Vagyis 77-szerese az arany egységára az ezüst egységárának.

2013. ápr. 29. 14:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Második kérdésre meg 7700% a válasz?
2013. ápr. 29. 14:34
 3/3 BKRS ***** válasza:

p=77q

vagyis q=(1/77)p = p-(76/77)p ~ p-0987p

vagyis 98,7%-kal kisebb az ezüst egységára az aranyenál.

2013. ápr. 29. 14:38