2013. ápr. 27. 18:54
1/1 BKRS válasza:
Szerintem itt a lugos oldat pOH -ját kell összevetni a sava oldat pH-jával:
Az első oldatban van 0,2*10^(-12) mol H+ ion vagyis 0,2*10^-2 mol OH- ion
A másodikban van 0,4*10^(-3) mol H+ ion és 0,4*10^(-11) mol OH- ion.
0,2*10^(-2) - 0,4*10^-3 = 0,0016 = 10^(-3,7)
vagyis az OH ion koncentráció -3,7 lesz,
a pH akkor 14-3,7=10,3 lesz.