A megoldókulcs szerint a [H+]=5,62 x 10^-13 és nem értem, hogy ez hogyan jött ki...2012. jún. 2. 14:48
1/5 anonim válasza:
[NaOH]kezdeti=0,1 mol/dm3, tehát híg, egyértékű, erős bázis, azaz mind disszociál, azaz [OH-]egyensúlyi=[NaOH]kezdeti=0,1 mol/dm3.
pH=12,25, tehát [H+]egyensúlyi=10^(-12,25)=5.62341325*10^(-13).
Tudjuk, hogy a vízionszorzat [OH-]*[H+], ami 0,1*5.62341325*10^(-13)=5.62341325*10^(-14).
2/5 A kérdező kommentje:
egy kicsit régen raktam ki a kérdést, azóta megtudtam hogyan kell megoldani :D:D
de nagyon köszönöm így utólag!! :)))))
2012. nov. 21. 19:34
3/5 anonim válasza:
Nekem most ez nagy segítség volt!
5/5 anonim válasza:
nekem most jött jól:D xdxdxdxdxdddddxdxdsfd óe2qk4rgfdsa %/%!!!44!!444!44444!44!!!!!!!444!