A 0,1 mol/dm3-es NaOH-oldat pH-ja 50°C-on 12,25. Mekkora a vízionszorzat értéke 50°C-on?

A megoldókulcs szerint a [H+]=5,62 x 10^-13 és nem értem, hogy ez hogyan jött ki...
2012. jún. 2. 14:48
 1/5 anonim válasza:

[NaOH]kezdeti=0,1 mol/dm3, tehát híg, egyértékű, erős bázis, azaz mind disszociál, azaz [OH-]egyensúlyi=[NaOH]kezdeti=0,1 mol/dm3.

pH=12,25, tehát [H+]egyensúlyi=10^(-12,25)=5.62341325*10^(-13).

Tudjuk, hogy a vízionszorzat [OH-]*[H+], ami 0,1*5.62341325*10^(-13)=5.62341325*10^(-14).

2012. nov. 19. 22:36
 2/5 A kérdező kommentje:

egy kicsit régen raktam ki a kérdést, azóta megtudtam hogyan kell megoldani :D:D

de nagyon köszönöm így utólag!! :)))))

2012. nov. 21. 19:34
 3/5 anonim válasza:
Nekem most ez nagy segítség volt!
2016. dec. 11. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is.
2020. márc. 19. 18:06
 5/5 anonim válasza:
nekem most jött jól:D xdxdxdxdxdddddxdxdsfd óe2qk4rgfdsa %/%!!!44!!444!44444!44!!!!!!!444!
2022. máj. 3. 12:54