Az alábbi egyenlet egyik gyöke a másik ellentettje.Melyek ezek a gyökök?


3x^3+5(m-4)x-3=0.


2013. ápr. 24. 20:59
 1/4 A kérdező kommentje:
*3x^2
2013. ápr. 24. 21:00
 2/4 vurugya béla ***** válasza:

A gyökök összege 0 kell legyen, de akkor az első Viéte-formula miatt:

x1 + x2 = -b/a,

azaz 0 = -5(m-4)/3

Ebből m=4.

2013. ápr. 24. 21:58
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen és ez lapján kijön,hogy 3x^2-3=0

x1*-x1= c/a

-x1^2= -1

x^2=1

x1= -1

x2= 1


Tehát a két gyök, 1 és -1. Jól csináltam ? :D

2013. ápr. 24. 22:49
 4/4 vurugya béla ***** válasza:
Igen, OK!
2013. ápr. 25. 22:22