Van egy 40 V feszültségre méretezett 10 ohmos és egy 30 V feszültségre méretezett 15 ohmos ellenállásunk. A két ellenállást sorsan kötjük.Mekkora feszültséget kapcsolhatunk rájuk a tulterhelés veszélye nélkül?
Sztem 70 V.Szerintetek? (nem vagyok benne biztos).
2013. ápr. 22. 14:26
1/1 Surf válasza:
U=R*I -> I = U/R
Az elsőnél az I = 4
A másodiknál I = 2
Mivel nem akarunk túlterhelést egyiken sem, a legkisebb "I"-t kell választani, tehát úgy kell paraméterezni a feszültséget, hogy I = 2 legyen.
Sorosan kötve R = R1 +R2 = 10 + 15 = 25
U = R * I = 25 * 2 = 50 V -ot köthetsz rá szerintem, de nem biztos :D