Geometria háziban segítség? (sürgös)

Négyzet alapú gúla oldallapjai olyan egybevágó,egyenlő szárú háromszögek,amelyek alapéle 20 cm,szárai 26 cm hosszúak.Mekkora a gúla felszíne és térfogata?
2013. ápr. 23. 17:49
 1/1 BKRS ***** válasza:

A gúla alapterülete: 26*26 = 676

Az oldal háromszögek magassága: √(20² - (26/2)²) = √231

Az oldal háromszögek területe:13*√231

Felszín: 676+ 4*13*√231 = 676 + 52*√231


A gúla magassága: √(231 - 13²) = √62

a gúla térfogata: 676 * √62 / 3

2013. ápr. 23. 18:15