Négyzet alapú gúla oldallapjai olyan egybevágó,egyenlő szárú háromszögek,amelyek alapéle 20 cm,szárai 26 cm hosszúak.Mekkora a gúla felszíne és térfogata?2013. ápr. 23. 17:49
1/1 BKRS válasza:
A gúla alapterülete: 26*26 = 676
Az oldal háromszögek magassága: √(20² - (26/2)²) = √231
Az oldal háromszögek területe:13*√231
Felszín: 676+ 4*13*√231 = 676 + 52*√231
A gúla magassága: √(231 - 13²) = √62
a gúla térfogata: 676 * √62 / 3