Matematika feladat nem értem?


[link]

segítség kéne a kettes és a hetesbe aki tudja magyarázza el :$


2013. ápr. 22. 17:05
 1/7 BKRS ***** válasza:

√(-x) akkor nem értelmezhető, ha a gyökjel alatt negatív szám áll.

Minden más esetben értelmezhető, vagyis ha -x nemnegatív akkor minden rendben.

-x akkor lesz nemnegatív, ha x nem pozitív,

vagyis

x≤0 lesz a megoldás.

intervallumos jelöléssel:

x∈(-∞,0]

2013. ápr. 22. 17:10
 2/7 Surf válasza:

Kettesnél:

t = a^(3*5)/a^(-2) --> a^(-2) = 1/a^2

t = a^15 * a^2 = a ^ 17


lapon egyszerűbb lenne leírni és elmagyarázni.. :D

2013. ápr. 22. 17:12
 3/7 A kérdező kommentje:
a kettest letudnád nekem írni egy lapra nagyon szépen megköszönném mert nagyon fontos lenne :$
2013. ápr. 22. 17:21
 4/7 A kérdező kommentje:
BKRS köszönöm :$
2013. ápr. 22. 17:22
 5/7 BKRS ***** válasza:

A másodiknál:

Először nézzük a számlálót:

(a^3)^5 = a^(3*5) = a^15

Na ez még el van osztva a^(-2)-nel ami ugyanz mint szorozni a^2-tel.

Ha osztás helyett szorzás van akkor a kitevő a -1-szeresére változik.

a^15*a^2

Szóval akkor ez az lesz

a^15*a^2 = a^(15+2) = a^17

2013. ápr. 22. 17:39
 6/7 Surf válasza:

Talán így:

[link]

2013. ápr. 22. 17:48
 7/7 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szépen köszönöm <3 isteniek vagytok !
2013. ápr. 22. 17:51