Ha egy jármű 3 és fél perc alatt tesz meg egy km-t, akkor hány km/h az átlagsebessége?

2013. ápr. 18. 17:25
 1/2 Silber ***** válasza:

t=3,5 min=210 s

s=1 km=1000 m


v=s/t=1000/210=4,76 m/s=17,14 km/h

2013. ápr. 18. 18:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. ápr. 18. 18:29