Mértanból hogy kell megoldani ezt a feladatot? (lent)


Számítsátok ki az ABCD egyenlő szárú trapéz kerületét,ha

AB||CD,AB=12cm,DC=18cm és a trapéz magassága 4cm.


Ez a Pitagorasz tétele alapján van.

Helyes és teljes magoldás kellene.

Előre is köszönöm.

||=párhuzamos



2013. ápr. 16. 16:42
 1/2 doracell ***** válasza:

Ha a magasságot berajzolod a rövidebb alap végpontjaiba, kapsz egy téglalapot és 2db egybevágó derékszögű háromszöget. A háromszögek egyik befogója a magasság, a másik a két alap különbségének fele, azaz 3 cm.

Ebből ki tudod számolni az átfogókat, amik a trapéz szárai. Összeadod a szárak és az alapok hosszát, és kész.

2013. ápr. 16. 16:52
 2/2 doracell ***** válasza:

Óóókééé, bár szerintem menne ez egyedül is :S

A magasság: 4 cm

Az alapok különbségének fele: 3cm

4^2+3^2=16+9=25=5^2

Vagyis a szárak 5 cm hosszúak.

Tehát a kerület: 2*5+12+18=40(cm)

2013. ápr. 16. 17:18