Számítsátok ki az ABCD egyenlő szárú trapéz kerületét,ha
AB||CD,AB=12cm,DC=18cm és a trapéz magassága 4cm.
Ez a Pitagorasz tétele alapján van.
Helyes és teljes magoldás kellene.
Előre is köszönöm.
||=párhuzamos
2013. ápr. 16. 16:42
1/2 doracell válasza:
Ha a magasságot berajzolod a rövidebb alap végpontjaiba, kapsz egy téglalapot és 2db egybevágó derékszögű háromszöget. A háromszögek egyik befogója a magasság, a másik a két alap különbségének fele, azaz 3 cm.
Ebből ki tudod számolni az átfogókat, amik a trapéz szárai. Összeadod a szárak és az alapok hosszát, és kész.
2/2 doracell válasza:
Óóókééé, bár szerintem menne ez egyedül is :S
A magasság: 4 cm
Az alapok különbségének fele: 3cm
4^2+3^2=16+9=25=5^2
Vagyis a szárak 5 cm hosszúak.
Tehát a kerület: 2*5+12+18=40(cm)