Mekkorák az egyenlő szárú háromszög szögei, ha az alapon fekvő egyik külső szöge a szárak által bezárt szög 3,5-szerese?


2013. ápr. 14. 14:27
 1/2 doracell ***** válasza:

Ha a belső szögeket x-szel és y-nal jelölöd, ahol x a szárak által bezárt szög, akkor:

(180-y)=3,5x

2y+x=180 -> y=(180-x)/2

Behelyettesítve, mindkét oldalt 2-vel szorozva:

180+x=7x

x=180/6=30

2013. ápr. 14. 14:36
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. ápr. 14. 14:38