2013. ápr. 14. 14:27
1/2 doracell válasza:
Ha a belső szögeket x-szel és y-nal jelölöd, ahol x a szárak által bezárt szög, akkor:
(180-y)=3,5x
2y+x=180 -> y=(180-x)/2
Behelyettesítve, mindkét oldalt 2-vel szorozva:
180+x=7x
x=180/6=30
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. ápr. 14. 14:38