2013. ápr. 12. 20:31
2/6 A kérdező kommentje:
köszii esetleg letudnád írni hogy hogyan számoltad ki ??
2013. ápr. 12. 20:59
3/6 anonim válasza:
Le is kellene vezetni, vagy az már megvan a végeredmény függvényében? :)
4/6 anonim válasza:
x+y=35 x=35-y (fejek száma)
4x+2y=94 (lábak száma)
4*(35-y)+2y=94
140-4y+2y=94 /-140
-2y=-46 /:-2
y=23
x=12
5/6 anonim válasza:
Először megnézem, mi lenne, ha mindegyik fácán lenne. Akkor ugye 35x2 vagyis 70 láb lenne. Ez 24-gyel kevesebb, mint aminek lennie kéne. Ezt a 24 lábat kettesével kell hozzácsatolni néhány fejhez, tehát összesen 24/2 azaz 12 helyre teszünk még 2 lábat. Ezeknek ugye összesen 4 lábuk lesz, ezek lesznek a nyulak. 35-12 az 23, ezek lesznek a fácánok. Ellenőrzés: 12x4 meg 23x2 az tényleg 94. :)
6/6 anonim válasza:
Ez állatkínzás, a nyulak nem tapossák szét a fácánokat? Egyébként is hány négyzetméteres a ketrec?