Egy kalitkában nyulak és fácánok vannak. Az állatoknak összesen 35 fejük és 94 lábuk van. Hány nyúl és fácán van a kalitkában? Végezz ellenőrzést!

2013. ápr. 12. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
12 nyúl, 23 fácán.
2013. ápr. 12. 20:48
 2/6 A kérdező kommentje:
köszii esetleg letudnád írni hogy hogyan számoltad ki ??
2013. ápr. 12. 20:59
 3/6 anonim válasza:
Le is kellene vezetni, vagy az már megvan a végeredmény függvényében? :)
2013. ápr. 12. 21:01
 4/6 anonim válasza:

x+y=35 x=35-y (fejek száma)

4x+2y=94 (lábak száma)

4*(35-y)+2y=94

140-4y+2y=94 /-140

-2y=-46 /:-2

y=23

x=12

2013. ápr. 12. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Először megnézem, mi lenne, ha mindegyik fácán lenne. Akkor ugye 35x2 vagyis 70 láb lenne. Ez 24-gyel kevesebb, mint aminek lennie kéne. Ezt a 24 lábat kettesével kell hozzácsatolni néhány fejhez, tehát összesen 24/2 azaz 12 helyre teszünk még 2 lábat. Ezeknek ugye összesen 4 lábuk lesz, ezek lesznek a nyulak. 35-12 az 23, ezek lesznek a fácánok. Ellenőrzés: 12x4 meg 23x2 az tényleg 94. :)
2013. ápr. 12. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez állatkínzás, a nyulak nem tapossák szét a fácánokat? Egyébként is hány négyzetméteres a ketrec?
2013. máj. 2. 00:27