2013. ápr. 12. 12:29
1/3 bongolo válasza:
√8 = √(4·2) = 2·√2
√20 = √(4·5) = 2·√5
√5 + 3·√20 - √8 = √5 + 3·2·√5 - 2·√2 = 7·√5 - 2·√2
Tovább nem lehet összevonni.
2/3 bongolo válasza:
Hu szent isten, mit csinált a gyk.hu a spéci jelekkel? Ezek eddig mentek!
3/3 bongolo válasza:
Szóval:
gyök 8 = gyök(4*2) = 2*gyök2
gyök 20 = gyök(4*5) = 2*gyök5
gyök5 + 3*gyök20 - gyök8 = gyök5 + 3*2*gyök5 - 2*gyök2 = 7*gyök5 - 2*gyök2
Tovább nem lehet összevonni.