Tücsök77 kérdése:

összevonás: gyökjel alatt 5 + 3 * gyökjel alatt 20 - gyökjel alatt 8 =?

2013. ápr. 12. 12:29
 1/3 bongolo ***** válasza:

√8 = √(4·2) = 2·√2

√20 = √(4·5) = 2·√5


√5 + 3·√20 - √8 = √5 + 3·2·√5 - 2·√2 = 7·√5 - 2·√2


Tovább nem lehet összevonni.

2013. ápr. 12. 12:57
 2/3 bongolo ***** válasza:
Hu szent isten, mit csinált a gyk.hu a spéci jelekkel? Ezek eddig mentek!
2013. ápr. 12. 12:58
 3/3 bongolo ***** válasza:

Szóval:

gyök 8 = gyök(4*2) = 2*gyök2

gyök 20 = gyök(4*5) = 2*gyök5


gyök5 + 3*gyök20 - gyök8 = gyök5 + 3*2*gyök5 - 2*gyök2 = 7*gyök5 - 2*gyök2


Tovább nem lehet összevonni.

2013. ápr. 12. 13:09