Segít valaki megoldani a matek házimat? (kör)


Ez a feladat:


Határozza meg a következő egyenletekkel megadott körök középpontjának koordinátáit és sugarát.


Leírná nekem valaki, hogy hogy oldja meg ezt a feladatot (megoldással együtt)?

Köszi előre is!


2013. ápr. 9. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még az egyenleteket is közölnéd, könnyebb lenne a megoldás. :-)
2013. ápr. 9. 18:46
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaa tényleg :D


Xnégyzet + Ynégyzet - 6X + 10Y - 2 = 0

2013. ápr. 9. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Xnégyzet + Ynégyzet - 6X + 10Y - 2 = 0

x²+y²-6x+10y-2=0

x²-6x+y²+10y-2=0

x²-6x+9 = (x-3)²

y²+10y+25 = (y+5)²

ebből:

(x-3)²-9+(y+5)²-25-2=0

(x-3)²+(y+5)² = 36


O(3;-5)

r = 6

2013. ápr. 9. 19:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. ápr. 9. 19:39