Ez a feladat:
Határozza meg a következő egyenletekkel megadott körök középpontjának koordinátáit és sugarát.
Leírná nekem valaki, hogy hogy oldja meg ezt a feladatot (megoldással együtt)?
Köszi előre is!
2013. ápr. 9. 17:36
1/4 anonim válasza:
Ha még az egyenleteket is közölnéd, könnyebb lenne a megoldás. :-)
2/4 A kérdező kommentje:
Jaa tényleg :D
Xnégyzet + Ynégyzet - 6X + 10Y - 2 = 0
2013. ápr. 9. 19:30
3/4 anonim válasza:
Xnégyzet + Ynégyzet - 6X + 10Y - 2 = 0
x²+y²-6x+10y-2=0
x²-6x+y²+10y-2=0
x²-6x+9 = (x-3)²
y²+10y+25 = (y+5)²
ebből:
(x-3)²-9+(y+5)²-25-2=0
(x-3)²+(y+5)² = 36
O(3;-5)
r = 6
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. ápr. 9. 19:39