Trapéz átlói és területe (? )


Helló! Valaki megtudná nekem oldani ezt a feladatot, mert mindig elakadok?

Egy trapéz alapjai 6 és 4 egység hosszúak. A trapéz egyik átlója 30°-os szöget zár be az alappal. A két átló merőleges egymásra.

Milyen hosszú a két átló?

Mekkora a trapéz területe?

Mekkora a trapéz kerülete?


2013. ápr. 7. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem készítesz egy "viszonylag nagyobb" szabadkézi ábrát egy A4-es lapra? Ha meg van, akkor láthatod az elindulást jelentő részeket. Elvileg két lehetőség is van az elindulásra. 6 egységből és 30°-ból kiindulva, a magasság az f átló fele, az f/2. Ezekre felírva a Pitagorasz-tételt adódik, hogy f=4*sqrt(3)és m=2*sqrt(3).
2013. ápr. 7. 21:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi a múltkor leírtak utolsó része hibás.

Az ábra Az Index fórum "Ismet egy geometriai problema" topik alatt, baluq névvel 2013.04.08 hozzászólásánál látható.

(Rá kell klikkelni a képre és nagyobb lesz.)


És itt van az egyik megoldás:


ABCD trapéz


f=DB , e=AC, m=PD=TC


AB=6, DC=4, a=AD, b=BC


=> CM=2, DM=2*sqrt(3), AM=3, MB=3*sqrt(3), f=5*sqrt(3),


m=5*sqrt(3)/2, e=AM+MC=5, AT=2,5

z=TB=3,5


---------------------------------------------


1. Pitagorasz-tétel TBC-re: z^2+m^2=b^2 => b=sqrt(31)


2. Pitagorasz-tétel PBD-re: (x+6)^2+m^2=f^2

=> x=1,5

3. Pitagorasz-tétel ADP-re: m^2+x^2=a^2 => a=sqrt(21)

-------------------------------------------------


T=e*f/2= 25*sqrt(3)/2, K=10+sqrt(21)+sqrt(31)

2013. ápr. 8. 10:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. amugy van ábrám csak vhol mindig elakatam
2013. ápr. 8. 18:45