2013. febr. 3. 17:44
1/3 anonim válasza:
T=a*ma/2 280=15,2*x/2 innentől egyenlet
2/3 anonim válasza:
1# vagyok bocsi :/ t=a+c/2*m 280=15,2+12,8/2*x innentől egyenlet..bocsielnéztem
3/3 anonim válasza:
A trapéznál a párhuzamos oldalakat a-val és c-vel jelöljük(nem b-vel), a párhuzamos oldalak távolsága pedig a trapéz magassága(m)
T= ((a+c)/2).m 280 = ((15,2 + 12,8)/2).m 280= 28.m m=280:28= 10
A párhuzamos oldalak távolsága 10m (ha a terület négyzetméterben volt megadva)