Egy szimmetrikus trapéz alakú telek két párhuzamos oldala a=15,2 m, b=12,8 m, T=280, mekkora a párhuzamos oldalak h távolsága?


2013. febr. 3. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
T=a*ma/2 280=15,2*x/2 innentől egyenlet
2013. febr. 3. 17:49
 2/3 anonim ***** válasza:
1# vagyok bocsi :/ t=a+c/2*m 280=15,2+12,8/2*x innentől egyenlet..bocsielnéztem
2013. febr. 3. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:

A trapéznál a párhuzamos oldalakat a-val és c-vel jelöljük(nem b-vel), a párhuzamos oldalak távolsága pedig a trapéz magassága(m)


T= ((a+c)/2).m 280 = ((15,2 + 12,8)/2).m 280= 28.m m=280:28= 10

A párhuzamos oldalak távolsága 10m (ha a terület négyzetméterben volt megadva)

2013. febr. 3. 17:56