Ezeket hogyan kell megoldani? (matek)


25 négyzeten - x négyzeten = 52 négyzeten - (63-x) négyzeten


valamint:


17 négyzeten - (10-x) négyzeten = 9 négyzeten - x négyzeten


2009. szept. 20. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

25^2-x^2=52^2-(63-x)^2 /négyzetre emelünk mindent

625-x^2=2704-(3969-126x+x^2) /felbontjuk a zárójelet, és a mérlegelv alapján rendezem az egyenletet (x^2 kiesik)


1890=126x /osztok 126-al

15=x

2009. szept. 20. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:
második megoldása, ha minden igaz: -5,4
2009. szept. 20. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, bocsi, mire megoldottam, addigra elfelejtettem a kérdést! ugyanúgy kell ezt is megoldani mint az elsőt, felbontod a zárójelet, és a x^2 itt is kiesik.
2009. szept. 20. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Upsz, a második fele lemaradt.


17^2-(10-x)^2=9^2-x^2 /négyzetre emelek

289-(100-20x+x^2)=81-x^2 /felbontom a zárójelet, x^2 kiesik

20x=-108 /osztok 20-al

x=-5,4


Elég csúnya szám, de kijön az ellenőrzés, de azért nézd meg, hogy nem írtad-e el a feladatot.

2009. szept. 20. 19:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem írtam el.

Nagyon köszönöm:))

2009. szept. 20. 19:51