Leellenőrizné nekem valaki ezeket a matek példákat? (térgeometria)


[link]

<<< innen vannak a feladatok, a számuk pedig a következő:

21. megoldás V= 311,76 cm3, A= 303,1 cm2

33. megoldás középponti szög 181,5 fok, T= 211,2 cm2

34. megoldás 192,4 cm3=0,19l=1,9dl

37. megoldás oldallapok T = 0,072 km2, oldallap és alaplap által bezárt szög 56,44 fok

41. megoldás a fenyőtörzs értéke 315 010 000 Ft

43. megoldás 0,34 m magas, és 11,4 m széles

45. megoldás 145 m3 földet kell hozatni.


Előre köszönöm aki segítene !


2011. nov. 21. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A 45 -t nem tudom hogy csináltad:

"csonkakúp alakú virágágyat készítenek. Az alapkör sugara 4,8 m, a fedőlap sugara 4,8 m "

Akkor ez egy henger? Vagy a fedőlap átmérőjét akarták írni?

2011. nov. 21. 20:14
 2/3 A kérdező kommentje:

Jókérdés XD szerintem véletlen egybeesés één a csonkakúp térfogatának képletét használtam :)..

A többit megnézted? :)

2011. nov. 21. 20:20
 3/3 BKRS ***** válasza:

A 45.-re 28,9529m^3-t kellett volna kapnod. Mindegy melyik kepletet hasznalod.

V = Pi* m(R^2 + Rr + r^2) / 3

ha r=R akkor

V = Pi*m(R^2 + RR + R^2) / 3 = Pi*m * R^2

Szoval az eredmeny szempontjabol mindegy, hogy csonkakup vagy henger.

2011. nov. 21. 22:36