3szor dobunk dobókockával: a) mi a valószínűsége, hogy mindhárom dobás 6os? b) ---------------, hogy mindháromszor 3at vagy 4et dobunk? c) ---------------, hogy csak páros számot dobunk?


2013. ápr. 2. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

a.) (1/6)^3 = 1/216

b.) (1/3)^3 = 1/27

c.) (1/2)^3 = 1/8

2013. ápr. 2. 18:56
 2/5 A kérdező kommentje:
^ ez mit jelent???
2013. ápr. 2. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:
hatvány
2013. ápr. 2. 19:47
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. ápr. 2. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:
A b)-re adott válasz NEM jó. Ugyanis 1/3 az esélye annak, hogy 3-at vagy 4-et dobunk EGY dobás alkalmával. Hogy mindháromszor 3-at dobunk, ennek az esélye szintén 1/216, mindháromszor 4-et, ennek is 1/216; a két valószínűség összeadódik, tehát 1/216 + 1/216 = 1/108.
2013. ápr. 3. 14:17