Melyik az alkán-2-on, amelynek a moláris tömege 58g/mol? Add meg a konstituciós képletét?

nem tudom megoldani ha valaki segítene annak nagyon megköszönném :)

2013. ápr. 2. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
nem elírtad a vegyület nevét?
2013. ápr. 2. 15:36
 2/9 A kérdező kommentje:
mért amúgy mi lenne?
2013. ápr. 2. 15:37
 3/9 A kérdező kommentje:
hogyan kell megoldani?
2013. ápr. 2. 15:38
 4/9 anonim ***** válasza:

ált. képlet nyílt láncú alkán esetén

CnH2n+2

M(CnH2n+2)= 12n+2n+2=14n+2

58=14n+2

n=4

C4H10 jön ki, de én olyan elnevezésről,amit te írtál ketonoknál tanultam :)

2013. ápr. 2. 15:40
 5/9 A kérdező kommentje:
értem lehet de én a munkafüzetből vettem ki és köszi mert holnap írok pont ezekből és nagyon kéne a segítség
2013. ápr. 2. 15:41
 6/9 anonim ***** válasza:
megnézted,hogy jól írtad ki onnan a kérdést?:)
2013. ápr. 2. 15:44
 7/9 A kérdező kommentje:
jól írtam ki, vagy pedig elgépelték
2013. ápr. 2. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudok többet mondani, rég tanultam szerves kémiát,de az ilyen elnevezés tényleg a ketonokra emlékeztet..várd meg más véleményét,de lehet jobban jársz,ha könyvedet nézed át jobban... amúgy az ilyen típúsuaknál,ha tudod a moláris tömeget, meg hogy alkán, alkén és stb. akkor ugyanígy kell, de persze az ált. képletüket is tudd
2013. ápr. 2. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:

M=58g/mol

M(CO)= 28g -> 58-28=30g -> 1) Mc=12g/mol 30/12=~2C 2) MH=1g/mol 30-24=6 6/1=6H

Ez a vegyület az aceton / propán-2-on / dimetil-keton. CH3-CO-CH3

2020. ápr. 8. 10:33