MATEK hogyan integraljuk ezt: x/ (x+1)?

2013. márc. 26. 08:13
 1/1 bongolo ***** válasza:

∫x/(x+1)dx = ∫(x+1 − 1)/(x+1)dx = ∫(1 − 1/(x+1))dx = ∫ 1 dx − ∫ 1/(x+1) dx = ...

Ugye tudod az 1/(x+1)-et? Ugyanaz, mint az 1/x-é, csak persze +1-gyel.

2013. márc. 26. 11:54