Aki helyes választ ad annak természetesen megy a zöld kéz! (több accountról is)

1. feladat: Húzd alá az igaz állítást

.P1>P2 mert l1=l2 és U1>U2

.P1<P2 mert l1=l2 és U1<U2

.P1=P2 mert l1=l2

.P1=P2 mert l1<l2 és U1>U2


2. feladat: Egy vasmagos tekercset váltakozó feszültségre kapcsolunk. Mit tapasztalunk akkor ha a vasmag felé:


a) egy rúdmágnes északi pólusát közelítjük:_______________


b) egy rúdmágnes déli pólusát közelítjük:_________________


c) egy lágyvasból készült rudat közelítünk:_______________


A VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!


2013. márc. 24. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
1) P=U*I, tehát az első 2 helyes
2013. márc. 24. 15:31
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Első kettő helyes

Második kettő is lehet helyes, de feltétel hiányos.

1/3-nál igaz, ha U1=U2

1/4-nél igaz, I1/I2=U2/U1


2.a, 2.b Közelítésre rezeg, de nem vonzza.

2.c Vonzza

2013. márc. 24. 15:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A zöldek mentek! ;)
2013. márc. 26. 19:36