Aki helyes választ ad annak természetesen megy a zöld kéz! (több accountról is)
1. feladat: Húzd alá az igaz állítást
.P1>P2 mert l1=l2 és U1>U2
.P1<P2 mert l1=l2 és U1<U2
.P1=P2 mert l1=l2
.P1=P2 mert l1<l2 és U1>U2
2. feladat: Egy vasmagos tekercset váltakozó feszültségre kapcsolunk. Mit tapasztalunk akkor ha a vasmag felé:
a) egy rúdmágnes északi pólusát közelítjük:_______________
b) egy rúdmágnes déli pólusát közelítjük:_________________
c) egy lágyvasból készült rudat közelítünk:_______________
A VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!
2013. márc. 24. 15:23
1/3 anonim válasza:
1) P=U*I, tehát az első 2 helyes
2/3 anonim válasza:
1. Első kettő helyes
Második kettő is lehet helyes, de feltétel hiányos.
1/3-nál igaz, ha U1=U2
1/4-nél igaz, I1/I2=U2/U1
2.a, 2.b Közelítésre rezeg, de nem vonzza.
2.c Vonzza
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A zöldek mentek! ;)
2013. márc. 26. 19:36