Melyek a konstitûciôs izomerjei? Megvilágosîtanátok ezzel a kèrdèssel kapcsolatban? Nagyon köszi2013. márc. 24. 10:17
1/2 anonim válasza:
nos: az alkén átlagos összegképlete: CnH2n
1225 cm3= 1,225 dm3 (V)
standard nyomás= 24,5 dm3/mol (Vm)
ebből kiszámítható, hogy n= V/Vm = 0.05 mol
az alkén 2,8g, 0.05mol --> a moláris tömeg(M)= m/n =56 g/mol
az egész alkénben a C tömege(1 molban) 12xn
H tömege 1x2n
tehát az egész alkén moláris tömege: 12n + 2n= 14n
14n =56
n=4
tehát behelyettesítve: C4H8
a konstitúciós izomereket lerajzolni ide nem tudom :D
izomerek nevei pl: but-1-én, but-2-én
most hirtelen ennyit tudtam.. nem vagyok kémia zseni, szóval remélhetőleg jó :DD
2/2 A kérdező kommentje:
ugye tudod, hogy sokat segîtettél?! :) köszi szèpen
2013. márc. 24. 12:25