KÉMIA zsenik! Egy alkén 2,8g térfogata standard nyomáson és 25C fokon 1225cm3. Mi az összegképlete?

Melyek a konstitûciôs izomerjei? Megvilágosîtanátok ezzel a kèrdèssel kapcsolatban? Nagyon köszi

2013. márc. 24. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

nos: az alkén átlagos összegképlete: CnH2n

1225 cm3= 1,225 dm3 (V)

standard nyomás= 24,5 dm3/mol (Vm)

ebből kiszámítható, hogy n= V/Vm = 0.05 mol


az alkén 2,8g, 0.05mol --> a moláris tömeg(M)= m/n =56 g/mol

az egész alkénben a C tömege(1 molban) 12xn

H tömege 1x2n

tehát az egész alkén moláris tömege: 12n + 2n= 14n


14n =56

n=4

tehát behelyettesítve: C4H8

a konstitúciós izomereket lerajzolni ide nem tudom :D

izomerek nevei pl: but-1-én, but-2-én

most hirtelen ennyit tudtam.. nem vagyok kémia zseni, szóval remélhetőleg jó :DD

2013. márc. 24. 10:32
 2/2 A kérdező kommentje:
ugye tudod, hogy sokat segîtettél?! :) köszi szèpen
2013. márc. 24. 12:25