2013. jan. 31. 15:28
1/2 bongolo válasza:
Standard állapotban 1 mol gáz térfogata 0,0245 m³ vagyis 24,5 dm³
117,8 / 24,5 = 4,8
vagyis 4,8 mol gáz 100 gramm.
1 mol: 20,8 g
1 mol CH₄: 16 g
1 mol CO: 28 g
Ha van x mol CH₄ és y mol CO, akkor az átlagos moláris tömeg ennyi:
(16x +28y)/(x+y) = 20,8
16x +28y = 20,8x + 20,8y
7,2y = 4,8x
osszunk 2,4-del
3y = 2x
Vagyis 3:2 arányban van benne a CO:CH₄ molekula.
2/2 bongolo válasza:
Dehogy, pont fordítva:
3y = 2x
3/2 = x/y
Vagyis 3:2 arányban van az x:y tehát a CH₄ : CO