1, A hírekben azt halljuk, hogy a gyógyszerek ára átlagosan 10%-kal növekszik. Előfordúlhat-e hogy ekkor egy gyógyszer ára csökken? Nem tudom hogyan iduljak el 2, Ha minden bogár rovar, akkor van-e olyan rovar, amely nem bogár? Nekem kínai ezXD


2013. márc. 23. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A 2. kérdésedre talán tudok válaszolni.


A bogarak a rovarok osztályának egyik rendje.


Ízeltlábúak törzse, rovarok osztálya, bogarak rendje.

A bogarak rendjének egyik legfeltűnőbb sajátossága, hogy elülső pár szárnyuk megvastagodott és megkeményedett szárnyfedőt alkot.

A bogarak a A ROVAROKON BELÜL a fejlett szárnyas rovarok közé tartoznak.


Természetesen van olyan rovar, amelyik nem bogár.

Amelyiknek nem kitines a szárnya.


Pl: A legyek sem bogarak, ők legyek.

Hangyák, méhek, darazsak, lepkék, szitakötők.

2013. márc. 23. 11:02
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :) bár nem értem ennek miköze van a matekhoz XD
2013. márc. 23. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

2-nak az a köze a matekhoz, hogy szépen lehet alkalmazni halmazokon, van egy rovarok halmaz, van egy bogarak halmaz, és van olyan eleme a halmaznak, ami bár rovar, de nem bogár.


Első feladat pedig természetes előfordulhat, hogy egy gyógyszer ára csökken, mivel csak annyit tudunk átlag 10%-al növekszik.

De például ha 8 gyógyszer ára növekszik 15%al, 2db gyógyszer ára pedig csökken 10%-al akkor pontosan kijön az, hogy átlagosan 10%-al nőtt az áruk, mivel

(8*15)-(2*10) osztva az egész 10-el:

120 - 20 = 100/10 = 10% növekedés

2013. márc. 23. 12:54