Segitenétek, megakadtam :/?


Egy áramkörben 24 ohmos es 72 ohmos fogyasztokat kapcsolunk sorba.A kissebb ellenállásu fogyasztón 1,5 V feszultseget mertunk.Határozzuk meg a másik fogyaszto és az aramforras feszültségét es az aramkorben folyo aram erosseget!

legyszi segitsetek!


2013. márc. 20. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Az áramkörben folyó áram erőssége mivel a teljes körben ugyanaz ezért a fogyasztókon is ugyan ennyi lesz:


I=U/R=1,5V/24ohm=0,0625A


A másik fogyasztón mérhető feszültség:


U=IR=0,0625A 72ohm = 4,5V


Az áramforrás feszültsége pedig a két fogyasztón leeső feszültség összege lesz:


U1+U2=4,5+1,5=6V

2013. márc. 20. 20:46
 2/3 A kérdező kommentje:

segitenel ebben is?

Egy 12V-os aramforrasra parhuzamosan kapcsolunk egy 200ohmos es 300 ohmos ellenallasu fogyasztot.Szamitsuk ki:

-az eredo ellenallast

-a foag aramerosseget

-egyes fogyasztok aramerosseget

-a fogyasztok es az aramforras teljesitmenyet!

2013. márc. 20. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. márc. 20. 20:56