Sürgős segítség kellene! Kaptam matekból egy feladatsort és pár feladatban megakadtam. Hogy kell?


Egy 125 mm magas,50 mm átmérőjű henger alakú gyertya 27 óra alatt ég el egyenletesen.

a, hány cm^3 viasz ég el 3 óra alatt?

b, a megmaradt gyertyából hány milliméter átmérőjű gömbgyertyát lehet készíteni? (egész számra kerekítve)

c, ha díszítés céljából be akarnánk festeni speciális viaszfestékkel a gyertyát, az eredeti vagy az újraöntött gyertyához kellene kevesebb festék?


2013. márc. 17. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

V=r^2*pí*m = 25*25*3,14*125=245312,5 mm^3 = 245,3125 cm^3


3óra alatt az 1/9-e ég el =245,3125:9= 27,26 cm^3

Megmarad 8*27,26 = 218,1 cm^3 = 218100 mm^3 viasz.

A gömb térfogata: V= (4*r^3*pí)/3

218100=(4*r^3*pí)/

r=37 mm

c, A gömbgyertya felszíne:4*r^2*pí=17194,64 mm^2

Ha a megmaradt henger alakú gyertyának csak az oldalát akarjuk befesteni, annak a területe: (2*r*pí*m)*8/9=17427mm^2, tehát ehhez kell több festék.

2013. márc. 17. 21:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm!:D
2013. márc. 17. 21:13