X=? Y=?
2013. márc. 20. 18:37
 1/9 A kérdező kommentje:
X+Y=25
2013. márc. 20. 18:40
 2/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor most mi van?


Ez egy egyenletrendszer, a két megadott egyenletből?


Vagy két különálló diofantoszi egyenlet?

2013. márc. 20. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:

x= 15

y=7

2013. márc. 20. 18:53
 4/9 anonim válasza:

Egyenletrendszer:

80x+50y=1550

x+y=25

x kifejezve 25-y=x

behelyettesítve az első egyenletbe

80(25-y)+50y=1550

2000-80y+50y=1550

2000-30y=1550

-30y=-450

30y=450

y=15

Visszahelyettesítés

25-y=x

25-15=x

10=x

2013. márc. 20. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Tehát akkor 80x+50y=1550

x+y =25



x=475

y=-450

2013. márc. 20. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ős vagyok! Elszámoltam. A helyes megoldás x=10 y=15
2013. márc. 20. 19:01
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából ez egy szöveges feladat csak nem akartam leírni. A lényege: 80cm *Lány+50cm*Fiú=1550cm Lányok+Fiúk=25fő Kérdés: Hány fiú/lány? :)
2013. márc. 20. 19:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldásokat!!! :)
2013. márc. 20. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:

A kiinduló egyenletek

80x + 50y = 1550

x + y = 25

~~~~~~~~~~~~~

Az elsőt egyszerűsítve

8x + 5y = 155

x + y = 25


A másodikat 5-tel szorozva

8x + 5y = 155

5x + 5y = 125


Az elsőből kivonva a másodikat

3x = 30

amiből

x = 10

======


A második kiinduló egyenletből

y = 25 - x

y = 15

=====


DeeDee

***********

2013. márc. 20. 19:08