Nem értem ezt a tananyagot és pont ezzel kapcsolatos a hf. Is. Hogyan kell megoldani? Részletek lent.


3feladat van,sajnos egyiket sem tudom megoldani.1,5órán keresztül próbáltam megoldani,2 A4-es lapot teleírtam,de nem sikerült megoldani:(

1.feladat:

Egy átlagos autó gyorsulása 2,5m/s a négyzeten a közlekedési lámpától indulva mekkora úton és mennyi idő alatt képes elérni a lakott területen megengedett maximális,50km/h sebességet?

a=2,5m/s a négyzeten

v=50km/h=13,8m/s

s=?

t=?

Ez eddig jó?De hogyan tovább?


2.feladat:

Lejtőn álló helyzetből indul egy autó és állandó nagyságú gyorsulással 90km-t gurul 8sec. alatt.Adjuk meg a végsebességet.

Erről lövésem sincs,hogy kell megoldani.


3.feladat:

Repülőgép gyorsulása 2,4m/s a négyzeten és a felszálláshoz a 221,4km/h sebességet kell elérni.Milyen hosszú legyen a repülőtér kifutó pályája?

Ezt sem tudom h kell megoldani.


Légyszíves ne csak végeredményt írjátok le,hanem hogy hogyan kell megoldani.Szeretném megérteni,órán figyeltem mindig,mégsem értem,hogy mit mivel mit csinálunk h jó legyen:(

14/L


2009. szept. 16. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Két egyszerű egyenletet kell használni ezekhez a feladatokhoz:

v=a*t

s=1/2*a*t^2

ezeket rendezgetem ide oda, attól függ mi van megadva és mi a kérdés.


1.t=v/a=13,8/2,5=5,5 s

s=1/2*a*t^2=1/2*2,5*5,5^2=38,58 m


2. a 90 km 8 s alatt egy kicsit gyors lenne inkább legyen 90 m 8s alatt

a=(2*s)/t^2=(2*90)/8^2=(2*90)/64=2,8125 m/s^2

v=a*t=2,8125*8=22,5 m/s=81 km/h


3. v=221,4 km/h=61,5 m/s

t=v/a=61,5/2,4=25,625 s

s=1/2*a*t^2=1/2*2,4*25,625^2=787,97 m


remélem érthető

2009. szept. 16. 22:54
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Feladat


a = 2,5 m/s²

v(kezdő) = 0 m/s

v = 50 km/h = 13,9 m/s --> v - v(kezdő) = dv = 13,9 m/s (d=delta)


s = ?

t = ?


a = dv /dt (d=delta)


2,5 m/s² = 13,9 m/s / dt

dt= 5,55s


s = v(kezdő) * t + a/2 * t²

s = 0m/s * 5,55s + (2,5m/s² / 2) * 30,8 s²

s = 38,5 m



2. Feladat


90km-t 8 sec alatt egy autó soha az életbe nem tesz meg :D Ha viszont 90m-t akartál írni, akkor:


s = a/2 * t²

90m = a/2 * 64s²

a = 2,81 m/s²


a = dv / dt

2,81 m/s² = dv / 8s

dv= v = 22,5 m/s



3. Feladat


a = 2,4 m/s²

v(kezdő) = 0

v = 221,4 km/h = 61,5 m/s --> dv = v - v(kezdő) = 61,5 m/s


a = dv / dt

2,4 m/s² = 61,5 m/s / dt

dt = 25,6 s


s = a/2 * t²

s = (2,4 m/s² / 2) * 655,36s²

s = 786,43m


---


Közbe frissítettem és látom, hogy már válaszoltak előttem, méghozzá egyszerűbben, de azért elküldöm, megerősítésképpen. ;)

2009. szept. 16. 23:07