6=2-x/(0,5+x)*(0,5+x)

2013. márc. 18. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kettő banán.
2013. márc. 18. 21:55
 2/15 anonim ***** válasza:
Annyi.
2013. márc. 18. 21:55
 3/15 Silber ***** válasza:
-6 és -3 között lesz. Ennyit segítek.
2013. márc. 18. 22:24
 4/15 A kérdező kommentje:

hát Silber a megoldókulcs szerint x=0,068...:D

csak nem értem hogy jött ki

2013. márc. 18. 22:40
 5/15 Silber ***** válasza:
Akkor talán rosszul írtad fel az egyenletet.
2013. márc. 18. 22:41
 6/15 vurugya béla ***** válasza:

Nem jókat mondtok. Szerintem ez a helyes egyenlet:

6=2-x/((0,5+x)*(0,5+x))

Ha csak az eredmény kell, akkor:


[link]


Ha ki akarod számolni, átviszel 2-t a baloldalra, be kell szorozni a nevezővel és (-1)-gyel, ez lesz:

4(x+0,5)^2=x

4x^2+3x+1=0

A két gyök -1 és -1/4


Silber nem tudom mit talált -3 és -6 között...

2013. márc. 18. 23:07
 7/15 anonim ***** válasza:

először is feltételeket kell szabni, hogy a nevező ne lehessen 0:

(0,5+x)^2=/=0

0,25+x+x^2=/=0

gyökök:

x=/=(-1+-sqrt[1-1])/2

x1=/=0 x2=/=(-1)


aztán jöhet az egyenletrendezés:

6=2-x/(0,5+x)*(0,5+x)

6=2-x/(0,5+x)^2

6(0,5+x)^2=2-x

x-2+6(0,5+x)^2=0

x-2+6(0,25+x+x^2)=0

x-2+1,5+6x+6x^2=0

7x-0,5+6x^2=0


gyökök:

x=(-7+-sqrt[49+12])/12

x1=0.0675208063255545 <<< Kerekítve annyi mint a megoldókulcsodban

x2=-1.2341874729922212


feltételekkel nincs ütközés, tehát a gyökök jók.

2013. márc. 18. 23:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Óh és az előttem válaszolónak:

Nem lehet csak úgy "kettőt átvinni", elfelejtetted, hogy az a számlálóban van, így a 6 -ot is azonos nevezőre kellene hozni először ami csak bonyolítaná a dolgot feleslegesen.

2013. márc. 19. 00:05
 9/15 Silber ***** válasza:

Silber azt találta, hogy a felírt egyenletben (0,5+x) kiesik, mert először a nevezőben majd a számlálóban szerepel... Ennyi. Nincs mégegy zárójel-tag, amit beleköltöttél.

x/(0,5+x)*(0,5+x)=x

[link]

Így:

[link]

2013. márc. 19. 06:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Silber, nyald be ezt valami LaTeX szerkesztőbe: x \over \(0.5 + x\) \cdot \(0.5 + x\) [link] és akkor látni fogod mi a feladat. Okés?
2013. márc. 19. 08:27
1 2