Fizika (áram munkája és teljesítménye) 10. o?


Villamos melegítő készülékben 2,5L vizet 30 perc alatt 20°C-ről 100°C-ra felmelegítünk.

a, mennyi a melegítő készülék teljesítményfelvétele?

b, 220V hálózati feszültség esetén mennyi a fűtőszál ellenállása, ha a hatásfok 100%?


2013. márc. 17. 13:29
 1/1 anonim ***** válasza:

W=c*m*deltaT


P=W/t


R=(U^2)/P

2013. márc. 17. 16:15