Kémia házifeladat?! . A többit leírom privátba!


Pl.

Fe3O4 + CO -> Fe + Co2

Fe3O4 + 4CO ->3 Fe + 4 CO2


másik példa:

Fe + H2O -> Fe3O4 + H2

3 Fe +H2O -> Fe3O4 + H2



a hazi ugyan ez.Csak magunknak kell beirni a szamokat..


P + HNO3 + H2O -> H3PO4 + NO

????



I2 + H2SO3 + H2O -> HI + H2SO4

????


a többit leírom privibe.


2013. márc. 16. 07:55
 1/1 anonim ***** válasza:

A "másik példád" nem jó,mert az oxigén,ha megnézed nem ugyanannyi a két oldalom! :)

ez a jó: Fe3O4 + 4 CO = 4 CO2 + 3 Fe


3 P + 5 HNO3 + 2 H2O = 3 H3PO4 + 5 NO


I2 + H2SO3 + H2O = 2 HI + H2SO4

2013. márc. 16. 09:02